Ще одне свято
У “Дирижаблі” яблуку ніде було впасти. Даріл примостився на єдине вільне місце біля стійки бару й одразу втрапив у халепу – розмову із сусідом.
– Тебе вже обрали? Я полечу на Мальдіви цього року. У неї вілла на десять кімнат на березі океану, вона неймовірно красива і має такого милого песика. Дивись, – сусід поруч не вгавав, і від його теревень у Даріла почала боліти голова. Паралельно ввічливо киваючи щасливцеві, Даріл замовив коктейль “Парацетамол” і відкрив застосунок.
– А ще в неї дуже високий соціальний рейтинг – “Срібний бегемот”.
– “Срібний бегемот”? Ого! А ну покажи, – розмова успішно перемістилась на інший бік стійки і Даріл зробив ковток напою..
Благодійна дія знеболювального пройшлася теплою хвилею по тілу, і він нарешті зміг зосередитися на застосунку. Єдине, чого він бажав на ці невеликі свята, які тривали півтора місяця, – це теплий і чистий дім. Жінка, соціальний статус, гроші – це хвилювало його мало, як завжди. Головне – вирватися з тих обов’язкових двометрових коробок, у яких чоловіки були змушені жити між святами.
Воістину, матріархат мав свої недоліки, але меніністом Даріл поки не поспішав ставати.
Застосунок блимнув двічі і на екрані з’явилася жадана фраза:
“Вітаємо! Марія обрала вас як свого партнера. Прибудьте за адресою: вулиця Фернардіни, 10, до 20:00 зі своїми речами”. Дочитувати стандартні правила перебування з жінкою він не став, підхопив спортивну сумку з речами і покрокував з бару. Подумки подякував Господу й собі за те, що перед святами встиг підзаробити додаткові соціальні бали, і тепер зустрічатиме свята в одному з найбагатших районів столиці. Низький рейтинг загрожував опинитися в оселі на один квадратний метр більше за його халупу з потасканою часом жінкою з якої силікон витікав річками. Від однієї думки про ец у Даріла знову заболіла голова.
***
Дурнувате правило вибору партнера на свята з початку повноліття бісило її феміністичну натуру. Навіщо шукати чоловіка, якщо тобі і самому добре? Але два рази на рік вона як і мільярди жінок по всьому світу сідали і робили вибір у всесвітньому застосунку.
– Це все для збереження виду. Все буде добре. Це тільки сусід на свята і все, – повторювала вона сама собі кожен раз, робила два глибоких вдихи і нажимала кнопку “Вибрати автоматично” в застосунку.
***
Система дому пропустила Даріла без затримок. Він повільно увійшов у вітальню й подумки ахнув. Перед ним стояла найкрасивіша жінка у світі. Як він міг не помітити її вроду через бездушний екран телефона? Від неї пахло ваніллю і меленим коричневим цукром. Коротке волосся плавно спадало на плечі, а фіалкові очі, які проникали поглядом крізь шкіру, тягнули свої золотаві нитки прямо до самого серця.
– …повернемося від моєї мами і зробимо традиційну фотографію... Ти мене взагалі слухаєш? – голос вирвав Даріла з його думок, і лише тепер він зрозумів, що вона весь цей час говорила.
– Послухай. Я не хочу бути грубою, але мушу зазначити: це лише ділова угода, добре? Проведемо свята – ти відпочинеш, як сам захочеш. Все в твоєму розпоряджені. А далі розійдемося. Добре?
– Добре, – відповів Даріл хриплим голосом. Але подумки вперше промайнула думка: “Я хочу залишитися з тобою назавжди”.
Він посміхнувся й почав згадувати основи менінізму з університетського курсу взаємин між людьми.
_________________
Примітка автора
*менінізм - протилежність до фемінізму. Коли чоловіки відстоюють свої права як бути чоловіком, а саме мужнім, сильним. захисником, тим, хто піклується про жінку, любить і поважає її, але при цьому ще й зберігає власну гідність. У ширшому значенні, менінізм є своєрідним віддзеркаленням гендерних стереотипів, але перевернутих догори дриґом у світі, де соціальна динаміка кардинально змінилася.
Коментарі
Дописати коментар